Trampkarze z 2 miejsce na Halowych Mistrzostwa PPN Olkusz 2019!

3 marca 2019 roku w Olkuszu na hali przy ulicy Wiejskiej 1a odbyły się Halowe Mistrzostwa Podokręgu Piłki Nożnej Olkusz w kategorii do lat 15. Była to pierwsza szansa dla zawodników AP Przebój w Wolbromiu na sportową rywalizację w tej grupie wiekowej. Do turnieju zgłosiły się w sumie 4 drużyny: Ciężkowianka Jaworzno, Piliczanka Pilica, Pogoń Miechów oraz AP Przebój Wolbrom.

W pierwszym spotkaniu mistrzostw zawodnicy z Wolbromia zremisowali z trampkarzami Ciężkowianki 2-2. Wynik spotkania mógł być całkiem inny jednak piłka po strzałach zawodników Przeboju dwukrotnie obijały poprzeczkę. Obie bramki w tym meczu zdobył Konrad Konieczny. W kolejnym spotkaniu „Trójkolorowi” podejmowali Piliczankę Pilica. Już w pierwszych sekundach Konieczny wyprowadził Przebój na prowadzenie, a kilka minut później podwyższył na 2-0. Przed przerwą trzecią bramkę dołożył Kacper Palacz. W drugiej połowie mimo kilku dogodnych sytuacji zawodnicy z Wolbromia nie podwyższyli prowadzenia, a spotkanie to zakończyło się ostatecznie wynikiem 3-1. Ten rezultat zapewnił trampkarzom z Wolbromia co najmniej najniższy stopień podium. Ostatnim przeciwnikiem, z którym mierzyli się „Trójkolorowi” byli zawodnicy michowskiej Pogoni. Zwycięstwo w tym spotkaniu gwarantowało wygraną w całym turnieju. Niestety trampkarze Pogoni okazali się zbyt mocni i pewnie zwyciężyli 0-6. Z niecierpliwością przyszło czekać młodzieży na wynik ostatniego spotkania pomiędzy rówieśnikami z Jaworzna i Pilicy. Remis, bądź wygrana Piliczanki dawała im bowiem 2 miejsce. Tak też się stało, gdyż piliczanie wyrwali remis w ostatniej minucie spotkania, co spotkało się z ogromną radością wychowanków Przeboju.

Warto dodać, iż turniej był przeznaczony głównie dla zawodników z rocznika 2004 oraz 2005. W naszym zespole występowali głównie zawodnicy w wieku młodzika (rocznik 2006 i 2007), a nawet orlika. Warty odnotowania jest fakt, iż najlepszym zawodnikiem turnieju została Dominika Kozioł.