MŁODZIKI. Seria porażek przełamana!

4 kolejka dla Młodzików naszej Akademii okazała się w końcu szczęśliwa. Po serii trzech porażek z rzędu zawodnicy Krzysztofa Guzka zdobyli pierwszy komplet punktów!

"Trójkolorowi" od pierwszych sekund spotkania stwarzali groźne sytuacje. Pierwszą z nich miał Kacper Palacz, który otrzymał prostopadłe podanie od Szymczyka. Jego strzał nie sprawił jednak problemów bramkarzowi Wieczystej, który z łatwością ją złapał w "koszyczek". 120 sekund później nasi zawodnicy mieli rzut rożny. W tej sytuacji blisko zdobycia bramki była Dominika Kozioł, jednak tym razem przeniosła piłkę na poprzeczką. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 6 minuty. Prawą stroną swój rajd przeprowadził Muchajer, który następnie oddał mocny strzał. Bramkarz Wieczystej sparował go jednak wprost pod nogi nabiegającego Palacza, który skierował piłkę do bramki. 3 minuty później po raz kolejny Szymczyk świetnie odnalazł Palacz, jednak tym razem jego strzał zblokowali obrońcy krakowskiego zespołu. Kolejną świetną sytuację w 14 minucie miał Muchajer, który odebrał piłkę w środkowej strefie boiska, jednak jego strzał był za mocny. W 16 minucie ciekawie zapowiadającą akcję Wieczystej wyjaśnił Majda, który świetnie odnalazł na prawej stronie Muchajera, który następnie pokonał w wyścigu szybkościowym 2 przeciwników i dograł do Palacza, który zdobył 4 bramkę w tym sezonie. 30 sekund później Młodzicy wywalczyli rzut rożny. Tym razem nie bramkę, a asystę zaliczył Palacz, który dośrodkował wprost na głowę Dominiki Kozioł, która podwyższyła wynik spotkania na 3:0. Następną dogodną sytuację wykorzystał Palacz, który minął bramkarza i tym samym zanotował pierwszy hat-trick w I Lidze Okręgowej Młodzików. Kolejną świetną sytuację w tym spotkaniu miał Muchajer, który szukał okazji na zdobycie bramki. Po raz kolejny obrońcy Wieczystej wybili bramkę z linii bramkowej, jednak przy dobitce Szymczyka byli bezradni.

Po przerwie na pierwszą ciekawą sytuację przyszło nam czekać 10 minut. Lewą stroną przedarł się aktywny w dzisiejszym spotkaniu Palacz, jednak trafił tylko w boczną siatkę. 4 minuty później ten sam zawodnik oddał strzał z dystansu, jednak bramkarz drużyny przyjezdnej nie dał się zaskoczyć. Kilka minut później kolejną asystę z rzutu rożnego zaliczył Palacz, który dośrodkował do wbiegającego na krótki słupek Pałkę. Zawodnicy z Krakowa nie składali jednak broni, i minutę później wykorzystali błąd obrony naszych zawodników, a napastnik Wieczystej minął interweniującego Majdę. Młodzicy Wieczystej poszli za ciosem i wywalczyli rzut wolny z bliskiej odległości. Na posterunku jednak stał Majda, który pewnie sparował piłkę na aut bramkowy. W kolejnych minutach groźne uderzenia w bramkę Wieczystej posyłał Pałka, który najpierw trafił w poprzeczkę, a następnie drugie trafienie na aut bramkowy sparował bramkarz. W końcowych sekundach spotkania wynik końcowy mogła ustalić Dominika Kozioł, która po rajdzie prawą stroną boiska trafiła w boczną siatkę.

Naszym Młodzikom gratulujemy pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Już za tydzień nasi adepci wyruszą na Suche Stawy, gdzie zagrają z Hutnikiem Nowa Huta. Początek spotkania został zaplanowany na godzię 12:00 w sobotę 15 września.

AP Przebój Wolbrom - Wieczysta Kraków 6:1 (5:0)

6' Kacper Palacz, 16' Kacper Palacz, 17' Dominika Kozioł, 22' Kacper Palacz, 24' Miłosz Szymczyk, 47' Dawid Pałka

AP Przebój: Majda - Gajda, Kozioł, Maj (56' Z.Motyka) - Kwieciński (41' Broda), Pałka, Palacz, Szymczyk (48' K.Motyka) - Muchajer