MŁODZIK. Hutnik pokonany!

Młodzicy AP Przebój w Wolbromiu po raz trzeci już w tej rundzie odnieśli zwycięstwo w I Lidze Okręgowej Młodzików PPN Kraków. W 6 kolejce podopieczni trenera Krzysztofa Guzka po wyrównanym meczy pokonali adeptów nowohuckiego Hutnika 2:1!

W pierwszych minutach "Hutnicy" narzucili swoje tempo gry, czego efektem była szybko zdobyta bramka, bo już w 130 sekundzie spotkania błąd obrony Przeboju wykorzystał Aron Bełtowski, który w pojedynku sam na sam pokonał interweniującego Majdę. Mimo próby rozgrywania piłki przez gości, nasi młodzicy w 6 minucie skonstruowali świetnie zapowiadającą się akcję lewym skrzydłem, której autorem był Palacz, jednak jego strzał nie znalazł drogi do bramki. Na kolejną dogodną akcję kibice zgromadzeni przy Leśnej 2 musieli czekać do 13 minuty. Wtedy to w środkowej strefie sfaulowany został Muchajer, który następnie szybko ustawił piłkę i dośrodkował ją na dalszy słupek. Mimo próby interwencji bramkarza Hutnika, piłka minęła go, a piłkę do siatki skierowała z najbliższej odległości świetnie ustawiona Dominika Kozioł. Po wyrównaniu podopieczni Krzysztofa Guzka mądrze bronili się na własnej połowie i wyprowadzali świetne kontrataki. Godna pochwały jest praca jaką w końcówce pierwszej połowy wykonał Majda, który trzykrotnie popisał się świetnymi interwencjami.

W drugiej połowie zawodnicy obu drużyn próbowali uderzać z dalszych dystansów jednak żadna piłka nie zmierzała w światło bramki. Pierwszą ciekawą sytuacją po przerwie była niewątpliwie ta z 47 minuty, kiedy "Hutnicy" mieli rzut wolny z okolic linii pola karnego. Piłka po strzale jednego z zawodników gości przeleciała wysoko nad bramką jednak sędzia nakazał powtórzyć wolnego. Zawodnik Hutnika w drugiej próby potwierdził swoją powtarzalność strzelecką. Po tej sytuacji do ataku ruszyli "Trójkolorowi". Lewą stroną ruszył Palacz, jednak obrona gości wybiła piłkę za linię bramkową. Do egzekwowania rzutu z rogu podszedł Palacz, który idealnie dograł piłkę w pole karne, a ta najwyżej do niej wyskoczył Pałka i dał prowadzenie młodzikom Przeboju. W końcówce spotkania goście stworzyli sobie jeszcze tylko jedną dogodną okazję, ale strzał jednego z "Hutników" wylądował w rękach świetnie dysponowanego Majdy.

Po 6 kolejka podopieczni trenera Guzka mają na swoim koncie 9 punktów, co daje im obecnie 5 miejsce. Jak do tej pory młodzicy Przeboju mają jeszcze jeden zaległy mecz, a najbliższe spotkanie rozegrają w Zielonka z AP Profi już w niedzielę 5 maja o godzinie 12:00!

AP Przebój Wolbrom - Hutnik Kraków 2:1 (1:1)

13' Dominika Kozioł, 49' Dawid Pałka 3' Aron Bełtowski

AP Przebój: Majda - Szymczyk, Gajda, Broda - Zamośna, Muchajer, Pałka, Palacz - Kozioł (c)